Podróże duże i małe... | strona 189 | wloczykij.bikestats.pl Podróże duże i małe...

Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi wloczykij z wioski Ruda Ślaska. Mam przejechane tylko61611.50 kilometrów w tym 5910.01 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.55 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl Zalicz Gmine OPENCACHING Opencaching PL - Statystyka dla man222 Moje Plany... - Warszawa - Annaberg nocą - Wrocław - Nad Bałtyk

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy wloczykij.bikestats.pl

Archiwum bloga

Dane wyjazdu:
18.39 km 0.00 km teren
00:56 h 19.70 km/h:
Maks. pr.:41.70 km/h
Temperatura:-2.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Do i z pracya w między czasie zaliczony jeszcze las

Piątek, 14 grudnia 2012 · dodano: 14.12.2012 | Komentarze 1

Zainspirowany wyjazdami Franka do Lasu, postanowiłem pojechać przed pracą do lasu i dokarmić trochę dziki i sarenki, niedaleko paśnika pod drzewem wysypałem trochę ziarna, kilka kawałków jabłka i marchewki :) Mam nadzieje ze częściej będę się tam zjawiał szczególnie zimą i będzie to dodatkowa motywacja do kręcenia kilometrów po lesie oraz odskocznia od nudnych dojazdów z i do pracy, bo przez najbliższe kilkanaście tygodni nie zapowiada się żadna dłuższa wycieczka.

Ale powoli planuje wyjazdy na 2013 rok, z dłuższych wycieczek na pewno chcę zaliczyć Rajd dokoła woj. Śląskiego 801, a poza tym jazda do Łodzi, oraz jedna trasa <300km. W myślach chodzi jeszcze Wiedeń ale to raczej nie w 2013.

Powoli zacząłem kompletować części do szosówki, tak aby w 2013 śmigać na Szosówce którą sam poskładałem... ale to tak w ramach relaksu... bo nadal mam zamiar podróżować na Meridce
Kategoria Na Śniegu, Praca


Dane wyjazdu:
8.50 km 0.00 km teren
00:27 h 18.89 km/h:
Maks. pr.:43.30 km/h
Temperatura:-7.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Do i z pracy

Czwartek, 13 grudnia 2012 · dodano: 13.12.2012 | Komentarze 0

Do pracy w większości po śniegu pod którym jest warstwa lodu bardzo ciężka jazda nawet kolce nie pomagają :( ale za to z dróg zniknęło już błoto pośniegowe i w miarę sucho się zrobiło. Szkoda ze czasu brakuje bo zrobiło by się trochę km. Pozdrawiam zaglądających tutaj.


Dane wyjazdu:
8.25 km 0.00 km teren
00:24 h 20.62 km/h:
Maks. pr.:32.00 km/h
Temperatura:-5.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Praca

Środa, 12 grudnia 2012 · dodano: 12.12.2012 | Komentarze 0

Kategoria Na Śniegu, Praca


Dane wyjazdu:
8.21 km 0.00 km teren
00:29 h 16.99 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:-5.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Praca

Wtorek, 11 grudnia 2012 · dodano: 11.12.2012 | Komentarze 0

Kategoria Na Śniegu, Praca


Dane wyjazdu:
8.63 km 0.00 km teren
00:26 h 19.92 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
Koszt wyjazdu: ( 10zł)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Praca

Poniedziałek, 10 grudnia 2012 · dodano: 10.12.2012 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Na Śniegu


Dane wyjazdu:
65.97 km 12.00 km teren
03:21 h 19.69 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:-1.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką.

Czwartek, 6 grudnia 2012 · dodano: 06.12.2012 | Komentarze 2

Pierwszy raz na takiej imprezie, oczywiście troszkę zmarzłem, ale za to powrót do domu mnie wyjątkowo rozgrzał, praktyczne cały czas głównymi drogi i w dużych opadach śniegu. Teraz na noc do roboty!

Mikołajki 2012 © man222


Dane wyjazdu:
10.10 km 0.00 km teren
00:25 h 24.24 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:-3.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Praca

Środa, 5 grudnia 2012 · dodano: 05.12.2012 | Komentarze 0

Do pracy a jutro Mikołajki w Tychach
Kategoria Praca


Dane wyjazdu:
38.82 km 3.00 km teren
02:08 h 18.20 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:-2.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Szlakiem Rudzkich Kopalń

Wtorek, 4 grudnia 2012 · dodano: 04.12.2012 | Komentarze 4

Jest święto, jest okazja do jazdy :)
Dziś dosyć nietypowo bo zaraz po nocnej zmianie ruszyłem w trasę po Rudzie Śląskiej a dokładnie po Rudzkich Kopalniach

Wystartowałem z swojej pracy, tj KWK "Wujek" Ruch Śląsk jest to najmłodsza kopalnia w Rudzie Śląskiej. W dniu 1 stycznia 1974 r. nastąpiło przekazanie zakładu do eksploatacji i rozpoczęcie wydobycia. Następnie chciałem udać się na osiedle w Bykowinie aby złapać orkiestrę, objechałem kilka osiedli ale nikogo nie widziałem ani nie słyszałem, widocznie się z nimi minąłem gdzieś trudno, jadę dalej. Teraz na ul. Tunkla niedaleko domu pod Kopalnie Polska Wirek połączona z KWK Halemba, a obecnie już nie eksploatuje węgla. 1 sierpnia 1955 nowo wybudowana kopalnia została przekazana do eksploatacji.

KWK Polska Wirek © man222


Fotka pstryknięta i pedałujemy dalej w stronę KWK Halemba a dokładnie Halemba-Wirek tutaj tez fotka.

KWK Halemba © man222


I jedziemy dalej w stronę KWK Bielszowice,w miedzy czasie zaczyna sypać śnieg, drogi robią się białe, ja jak zwykle bez okularów wolę zjechać na chodnik w wolniejszym tempie kontynuować jazdę.

KWK Bielszowice może poszczycić się zabytkową łaźnia łańcuszkowa i salą zborną z 1905-1906 roku, niestety budynki te można oglądać tylko z ulicy.

KWK Bielszowice © man222


Z Bielszowic śmigam w stronę Rudy aby w końcu odwiedzić Muzeum Miejskie, na miejsce docieram parę minut przed 9 ale już otwarte, wiec wchodzę i dowiaduję się ze z okazji BARBÓRKI mają wystawę czasową pt. Święta Barbara zobaczyć można ciekawe sztandary,obrazy czy też rzeźby w węglu. Czasu nie za dużo mam więc lecę dalej na wystawę stałą : "Z dziejów rudzkiego górnictwa" na której można zobaczyć dawne lampy, narzędzia, mundury i inne elementy tradycji górniczej. Przewodnik oczywiście opowiedział kilka ciekawych anegdot i podsunął mi pomysł kolejnego rajdu ulicami Rudy Śląskiej, dokładnie szlakiem Kościołów, ale to może już na wiosnę.

W Muzeum... © man222


W muzeum... © man222


Wagonik na Rudzie © man222


Z Muzeum chcę pojechać pod Kopalnie Pokój ale niestety przy McDonalnie w oponę wbija mi się jakieś paskustwo, chyba kawałek porcelany, czy coś podobnego. Opona rozcięta,a dętka to w ogóle zmasakrowana, od razu ląduje w śmietniku, na jej miejsce zakładam zapasową którą zawsze wożę ze sobą, dobijam trochę powietrza pompką ręczną.

Moja opona z ciałem obcym... © man222


W między czasie wpadam na pomysł odwiedzenia ruin kopalni przy ul. Szyb Walenty i to był strzał w 10! Zabytkowe budynki, nieczynny szyb czy też zabytkowa maszynownia po byłej kopalni Wawel oczywiście fotek kilka zrobiłem bo nie wiadomo jak długo te budynki postoją,nikt się tym nie interesuje, pewnie czekają aż się samo zawali...szkoda.

Pozostałości po kopalni Wawel © man222


Pozostałości po maszynie wyciągowej.. © man222


Potem już w stronę domu, tylko krótka przerwa pod kopalnią Pokój.
szczęść Boże!!

Dane wyjazdu:
9.25 km 0.00 km teren
00:25 h 22.20 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:-1.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Do i z pracy

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 · dodano: 03.12.2012 | Komentarze 0

I zaczyna się.... chociaż jutro wolne... :)

Fotka Archiwalna
Kategoria Praca, Na Śniegu


Dane wyjazdu:
33.39 km 0.00 km teren
01:28 h 22.77 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:1.0
Koszt wyjazdu: ()
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Pada śnieg :)

Niedziela, 2 grudnia 2012 · dodano: 02.12.2012 | Komentarze 3

W końcu pada śnieg z jednej strony się cieszę, z drugiej nie za bardzo bo jeździć w tym błocie po drogach mi się nie uśmiecha. Tak więc dziś o 18 ruszyłem w trasę, za oknem ciemno i zimno - super, pada drobny śnieżek i robi się biało. Kominiarka na głowie dwie pary skarpetek i dwie pary spodni, o czym znów zapomniałem, aha okulary!!! trudno jadę bez jak się potem okazało to był błąd. Jadąc między samochodami z przymrużonymi oczami ciężko się jedzie :)



FOTKA ARCHIWALNA

Trasa z Kochłowic przez Panewniki na Ligotę, potem Brynów, Muchowiec, Centrum na rondo zobaczyć choinkę na rondzie, a potem już koło Silesii do Parku Śląskiego i następnie przez Chorzów i Świętochłowice do Kochłowic.

Warto zaznaczyć iż wyjechały na drogę pługi i jeden miał przyjemność mnie wyprzedzać oczywiście w między czasie waląc solą po nogach. Żadna przyjemność...
Kategoria Na Śniegu